آجر چینی

۱۰ نکته درباره آجر چینی

امروزه حدود ۶۰ درصد از کسانیکه در حال ساخت و یا خرید ملک هستند تمایل به اجرای نمای ساختمانی خود به شکل سنتی را دارند. این به آن خاطر است که به دلیل فرهنگ غنی و اصالت ما ایرانی ها اجرای این گونه نما های سنتی آرامش خاصی را برای ما تداعی خواهد کرد. اجرای این گونه نمای سنتی امکان پذیر نیست جز با استفاده از آجر نما سنتی قزاقی. از همین رو گروه مهندسی ارائه دهنده انواع آجر سنتی قزاقی در رنگ های بسیار زیبا، شما هموطنان گرامی را در راستای اجرای نمای سنتی و چشم نواز همراهی می نماید.

این آجر سفال به دلیل شیوه تولید، ابعاد، مقاومت در برابر عوامل مضر محیطی بوده و از همه مهم تر شکل ظاهری بسیار زیبا برای ساخت نماهای سنتی بسیار محصول مناسبی می باشد. نمای آجر سفال سنتی با استفاده از آجر قزاقی به دلیل طبیعی بودن محصول، بافت زیبا و منحصر بفردی که دارد، سادگی و آراستگی که به ظاهر می بخشد به صورت گسترده در صنعت ساختمان اعم از اجرای نما، کف سازی سنتی و کلاسیک کاربرد دارد.

ضمن آنکه در نماسازی سنتی خارج از ساختمان هم بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این گونه آجرها قیمت مناسبی دارد که اجرای آن با صرف هزینه های گزاف همراه نخواهد بود. یکی از محاسن بسیار قابل توجه در استفاده از این محصول شوره نزدن و نداشتن آلوئک در این محصول می باشد. همواره یکی از گلایه های افراد در اجرای نماهای ساختمانی شوره زدن آجرنمای ساختمانشان بوده که به دلیل قرار گرفتن آجر در معرض آب باران و برف ناشی می شود.

وجود آهک در آجر سفال دلیل عمده این اتفاق می باشد که آجر قزاقی به دلیل تولید شدن از خاک رس مشکلاتی از این دست را نخواهد داشت. دغدغه بعدی افراد آلوئک یا اصطلاحا لب پر شدن آجر می باشد. این مشکل را می توان ناشی از عدم استحکام مواد اولیه تولید آجر دانست. اما آجر قزاقی به دلیل کیفیت بالای خاک مورد کاربرد در تولید آن استحکام بسیار بالایی دارد که باعث ناشی شدن این مشکلات نخواهد شد.

از دیگر مزایای استفاده از آجر قزاقی سنتی گلبهی کیفیت بالای پخت، مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی، عدم بازتاب نور خورشید و رنگ پذیری مطلوب در کنار عدم تغییر رنگ دانست.

 

آجر چینی

آجر چینی – آجر سفال اصفهان

*۱۰ نکته طلائی در بند کشی آجر سنتی*

 

برای آجر چینی داشتن نمای سنتی بسیار زیبا و یکدست لازم است تا در انتهای کار دیوار چینی بندکشی دیوار را انجام دهید.

با اجرهای بندکشی دیوار از ورود آب باران برف و گرد و غبار و در نهایت نفوذ نم و رطوبت به قشای داخلی دیوار جلوگیری کرده اید.

در صورتی که بندکشی دیوار بر اساس اصول و ضوابط انجام نپذیرد با گذشت زمان و با توجه به هزینه هایی که یک معمار با آن روبرو است نما را با مشکلات زیادی مواجه خواهد کرد.

به طور کلی بندکشی آجر سنتی به عنوان پایان کار نهایی می باشد که با رعایت تنها چند نکته از به وجود آمدن مشکلاتی که به آن اشاره شد جلوگیری نمائید:

  1. تمیزکاری سطح کار و مرطوب کردن آن قبل از شروع کار اهمیت داردپیش از اجرای آجر بر روی دیوار سطح باید کاملا تمیز و مرطوب باشد.
  2. بند آجر ها براساس طرح انتخاب شده باید دارای عرض ۸ تا ۲۰ میلیمتری باشد.
  3. حداکثر و حداقل ملاتخور پشت آجر برابر با ۲ تا ۴ سانتیمتر می باشد.
  4. مناسب ترین دما برای اجرای نمای سنتی دمایی بین ۵ تا ۳۵ درجه سانتی گراد بوده و شرایط یخبندان بدترین نوع شرایط آب و هوایی است.
  5. ماسه و آب مورد کاربرد در بند کشی باید عاری از هرگونه مواد آلی باشد. حداقل عیار سیمان مورد استفاده در بند کشی باید برابر با ۴۰۰ کیلوگرم سیمان در هر متر مکعب باشد. ضمن آنکه قطر سنگدانه نباید از ۱ میلیمتر بیشتر شود.
  6. بهترین زمان بندکشی آجر سنتی چند هفته بعد از اجرای آجر سنتی قزاقی است.
  7. ملات آماده شده جهت بند کشی بهتر است ۲.۵ ساعت استراحت کند سپس کورد استفاده قرار گیرد. قبل از استفاده حتما چند دقیقه ملات را ورز دهید تا کاملا یکنواخت شود.
  8. با توجه به این که از صفحه ملات استفاده نمی کنید ملات را به صورت یکنواخت بر روی قلم بندکشی قرار داده سپس بین شیار دو آجر فرو ببرید.
  9. در صورتیکه از رزین برای ضد آب کردن آجر استفاده می نمائید سطح باید خشک باشد.
  10. و به عنوان نکته پایانی برای پاک کردن اضافات ملات با استفاده از یک برس و بعد از گذشت ۲ ساعت این کار را انجام دهید، دقت کنید استفاده از دستمال و آب کار اشتباهی می باشد.

آجر سفال اصفهان | کارخانه آجر سفال | قیمت آجر سفال

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

وبلاگ آجر سفال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه فروشگاهتماسارتباط با ما