مزایا و معایب دیوارچینی با بلوک سفال


مزایا و معایب دیوارچینی با بلوک سفال

آجر سفال با سه روش متفاوت ساخته می شود، که این سه روش عبارتند از :

 

  • کارمدترین و کم هزینه ترین روش : آجر قالبی
  • آجر های دست ساز سفالی توسط اشخاص انجام می شود با این صورت که گل سفال در قالب های ریخته و بعد خشک می شوند
  • آجر سفال صنعتی از لحاظ رنگ شبیه آجر سفال دستی می باشد با این تفاوت که ویژگی های ظاهری در طرح نمایان است. تولید کنندگان از مواد دیگری برای ساخت آجر استفاده می کنند ولی ماده اصلی آجر واقعی خاک رس می باشد

 

معیار تشخیص آجر تیغه سفالی خوب:

 

در هنگام انتخاب باید به اینکه رنگ بلوک‌های سفالی یكنواخت و سطح آن بدون ترک باشدو گوشه‌های بلوك قائم باشند دقت شود ابعاد واقعی بلوك مورد نیاز توسط فروشنده مشخص شود تا قیمت آن به صورت دقیق مشخص گردد و هزینه حمل معمولاً چشمگیر است باید ظرفیت كامیون‌های مختلف نیز در هنگام سفارش در نظر گرفته شود. بعضی کارخانه ها به علت کیفیت پایین دستگاههای تولیدکننده یا مواد بدون کیفیت ضخامت تیغه‌های آن را بیشتر در نظر می‌گیرند که باعث ازدیاد وزن می‌گردد.

 

مزایای دیوارچینی با بلوک سفال:

 

از مزایای این نوع دیوار چینی می‌توان به سبكی وزن نسبت به آجر فشاری، در دسترس بودن، و همچنین با توجه به وجود فضاهای خالی در قسمت داخلی، تا حدودی عایق حرارتی نیز می‌باشد.

 

معایب دیوارچینی با بلوک سفالی:

 

شکننده بودن، باربر نبودن، پرتی زیاد به علت شكستن هنگام حمل و نقل و انجام کار و عدم تحمل بار اشیاء الحاقی كه لازم است با رول پلاک به دیوار وصل شوند مثل کابینت و … از معایب آن است . دستمزد اجرای دیوارچینی در شرایط معمولی حدود هر متر مربعی 60000 ریال می باشد. همچنین آجرهای سفال نیز با توجه به ابعاد آنها دارای قیمت متفاوت می‌باشند و از حدود هر عدد 1700 تا هر عدد 2500 ریال متغیر است.

 

کیفیت ملات تاثیر گذار بر ظاهر آجر:

 

در اجرای دیوار های آجری از ملات مرغوب  باید استفاده گردد. چرا که در 80 درصد موارد علت شوره زدن آجر استفاده از ملات بی کیفیت در پشت کار می باشد. علت این موضوع چیزی نیست جز نمک و آهک محلول در این از ملاتها.

 

آجر سفال ۱۰سوراخه:

 

یکی از انواع آجرها  آجر سفال ۱۰سوراخه  است که دارای سطح مقطع ۱۸ تا ۱۰ سوراخ بوده و به قطر ۱٫۵ تا ۲٫۵ سانتی متر می باشد

. از آجر نما ۱۰ سوراخه جهت نماسازی و ساخت دیوار سالن ها، ساختمانهای صنعتی و سوله ها استفاده میگردد.

یکی از مزایای وجود سوراخ در آجر نما ۱۰ سوراخه به علت قفل شدن میلگرد در آجر است گه در بحث مقاومت در برابر زلزله حائز اهمیت است

. آجر نما ۱۰ سوراخ در ابعاد و رنگهای مختلف تهیه میشود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

وبلاگ آجر سفال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه فروشگاهتماسارتباط با ما