نماد سایت قیمت آجر سفال امروز کارخانه اصفهان ✔️ آجر سفال اصفهان

آجر لفتون

آجر لفتون

آجر لفتون

آجر لفتون

 

آجر لفتون در ساختمان سازی کاربرد دارد. لفتون، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اصفهان است. این نوع آجر برای نخستین بار در روستای لفتون تولید شد و نام آن از زادگاهش گرفته شده است اما امروزه در شهرهای مختلف استان اصفهان و استان‌هایی مثل یزد تولید می‌شود.

این آجر دو نوع زرد و قرمز دارد و مورد استفاده ی سایز های بزرگ در دیوار چینی محوطه ها، حصارباغ ها و ویلاها، سوله ها و حیاط منازل به کار می رود. سایز کوچک در چیدن دیوار اتاق ها، تراس ها، درپوش حمام و دستشویی و زدن سقف به کمک تیرآهن مورد استفاده قرار می گیرد. نوع مرغوب این آجر در اتمام کار بند کشی می شود و همزمان کار نما را هم انجام می دهد.

مشخصات آجر لفتون

 

بهترین خاک رس برای پخت آجر در اصفهان یافت می شود. خاک رس منطقه اصفهان هیچ ناخالصی ندارد و بسیار مناسب آجر می‌باشد. پرمصرف ترین آجر لفتون، آجر 10 گل می باشد. این آجر دارای 10 سوراخ می باشد. این سوراخ ها به منظور کاهش وزن آجر، عایق بندی و ایجاد خلاء بوجود آمده اند.

آجر لفتون که در شهرهای مختلف ایران به نامهای بهمنی، زبره و ده سوراخ معروف است که سه طرف نما می باشد و کاربرد اصلی این آجر برای دیوار چینی و سقف و سوله است. ابعاد آجر لفتون 5*20*10 می باشد و ابعاد مکعبی شکل نیز دارد. از این آجر برای دیوارهایی که باید وزنی تحمل کرده یا فشاربر آن است استفاده می کنند. این آجر معمولا به صورت پازلی چیده می شود تا تحمل آن در برابر فشار و وزن بیشتر شود.

 

آجر لفتون قالب کوچک:

 

آجر لفتون قالب کوچک فقط در رنگ زرد تولید می گردد و رنگهای قرمز و گلبهی را شامل نمی شود.

 

موارد کاربرد آجر لفتون قالب کوچک:

 

این نوع آجر در دو نوع ابعاد تولید و عرضه می گردد.

 

آجر لفتون قالب بزرگ | آجر نما 10 سوراخ

 

آجر نما 10 سوراخ در دو نوع تولید می گردد :

 

موارد کاربرد آجر لفتون قالب بزرگ

 

این نوع آجر در دو نوع ابعاد تولید و عرضه می گردد.

 

آجر لفتون (آجر ده سوراخ) ابعاد 5*10*21.5

 

 

آجر لفتون با ابعاد 5.5*10*21.5

 

برای بسته بندی آجر لفتون با ابعاد 5.5*10*21.5 اصولا به صورت فله ای یا پالت شده بسته بندی می گردد که در هر بسته 12 عدد می باشد و در هر پالت در کارخانه های مختبف تعداد متغیر است و در برخی کارخانه ها پالت ها 840 عددی است و این تعداد تا 920 عدد در هر پالت می رسد.

 

روش تولید آجر نما زرد:

 

آجر نما زرد 5.5 اغلب به دو روش تولید می گردد :

  1. کوره هوفمان : در این نوع خط تولید احتمال دو رنگ شدن آجر وجود دارد مثلا به صورت گلبهی تولید شود
  2. کوره تونلی : آجر در این نوع کوره ها به صورت یک دست تولید می گردد و رنگ یکنواختی دارد مثلا زرد یا زرد خیلی روشن متمایل به سفید

اگر در حین تولید آجر حرارت را کمتر کنیم آجر تقریبا به رنگ گل بهی متمایل می شود

 

آجر لفتون با ابعاد 7*11*23

 

این نوع آجر که به آجر عراقی شهرت بافته است بخاطر سایز بزرگتری که دارد جهت ساخت بناهای بزرگ از جمله سوله ها بسیار مقرون به صرفه تر است بیشتر از این جهت که به دلیل ابعاد بزرگتر آن باعث تسریع ساخت و ساز می شود.
 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]
خروج از نسخه موبایل